اطلاعیه! "در روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی امکان ارسال کالا وجود ندارد."

منو

درباره بنیانگذار

درباره بنیانگذار زرسام، من مجتبی مصلحی هستم، متولد سال 1367، دانش آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد IT و فارغ التحصیل دوره‌های MBA و DMA با گرایش مارکتینگ. اصالتاً اهل کاشانم و کسب و کار خودم را در زادگاهم توسعه دادم. خانواده من در 6 نسل گذشته در صنعت طلا و جواهر فعالیت کرده‌اند. من هفتمین مرحله از این نسل صنعتگر هستم. دوستان و آشنایان من را انسانی موفق می‌دانند، اما موفقیت برای من معنی متفاوتی دارد. به عقیده من، هر انسانی رویایی دارد که میزان دستیابی و تحقق رویاهایش اندازه موفقیت او را مشخص می کند.

 

رویای من تبدیل کردن شغل اجدادم به صنعتی است که با علم و سلیقه روز دنیا سازگار باشد. با تبدیل کردن آن به یک صنعت قابل توسعه، هنر و اصالت به ارث برده را بدون محدودیت جغرافیایی در معرض دید و انتخاب همه مردم دنیا قرار دهم. رویایی که باعث تولد و توسعه زرسام شد. تمام افکار و آرزوهایم محقق نشده، هنوز راهی طولانی در پیش دارم. تلاش می‌کنم در این مسیر با اراده‌ای پولادین قدم بردارم. می‌دانم تا تحقق تمام رویاهایم راهی طولانی و سخت اما شیرین در پیش خواهم داشت.

ZarSam-Moslehi-2-3
ZarSam-Founder-1

آغاز راه...

از کودکی در بازار زرگرها شاگردی کردم و در ۱۲ سالگی به استقلال مالی رسیدم. از همان سال‌ها به تولید علاقه‌مند بودم و طلا سازی را در کنار اساتید مجرب آموختم. در دوران نوجوانی بعد از چند سال کار سخت در بازار زرگرهای کاشان، بین اهالی بازار احترام و اعتبار کسب کردم. در دوران سربازی، در کنار تلاش برای تحصیل به فعالیتم در بازار ادامه دادم و در همان دوران تصمیم گرفتم کسب و کارم را از خانواده جدا کنم درباره بنیانگذار زرسام.

 

خانواده من در ۶ نسل گذشته در صنعت طلا و جواهر فعالیت کرده‌اند و من هفتمین نسل این خانواده هنرمند و صنعت‌گر هستم. رویای من تبدیل کردن شغل اجدادم به صنعتی است که با علم و سلیقه روز دنیا سازگار باشد. با تبدیل کردن آن به یک صنعت قابل توسعه، هنر و اصالت به ارث برده را بدون محدودیت جغرافیایی در معرض دید و انتخاب همه مردم دنیا قرار دهم. اولین قدم برای به واقعیت تبدیل کردن رویایم را با پس انداز دستمزدها و جدا کردن مغازه کوچک طلافروشی از کسب و کار خانواده برداشتم. از ابتدای فعالیت تا امروز فعالیت‌های مرتبط با تولید و فروش را در کنار هم انجام داده‌ام که این موضوع باعث شده در هر دو زمینه مهارت پیدا کنم.

گارانتی محصولات

شناسنامه محصول گالری طلای مصلحی در سال ۱۳۹۰

کشف دوباره طلا با زرسام

طراحی و تولید محصولات سنتی من را قانع نمی‌کرد و احساس می‌کردم اهداف و آرزوهایم با این روش عملی نخواهد شد. مدام به دنبال روشی بودم تا بتوانم هنر اجدادم را در قالبی مدرن که برای عموم مردم قابل خرید باشند ارائه دهم و این مشغله مدت‌های طولانی ذهنم را درگیر کرده بود. در سفرها، کلام دیگران، فضای اینترنت و کتاب‌ها، کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها به دنبال راه حلی بودم تا بتوانم ایده آل‌هایم را اجرایی کنم.

 

سال ۱۳۹۱ در کنار شغل تولید و فروش طلا و جواهرات در فروشگاه کاشان، کارگاه و انبار کوچکی برای کار جدید تهیه کردم. سال ۱۳۹۲ نام تجاری زرسام را ثبت و رسماً با تعداد نیروی کمتر از انگشتان دو دست فعالیت را بصورت جدی آغاز کردم. این دوران بدلیل مخالفت نزدیکان با فعالیت جدیدم، یکی از سخت‌ترین مراحل زندگی من است. قدرت تصمیم گیری در شرایط بحران و پذیرش ریسک باعث شد بدون توجه به نظرات دیگران مسیرم را با قدرت انتخاب کنم.

دوران توسعه و بلوغ زرسام

برای اینکه راه برگشتی نداشته باشم، هرچه طلا در کارگاه و فروشگاه داشتم را در بوته ذوب طلا ریختم و ذوب شدن‌شان را تماشا کردم. از چند روز بعد در فروشگاه طلا و جواهرات سابق فقط کالای جدید را فروختم و تلاش می‌کردم هر روز کالای جدیدی به سبد محصولاتم اضافه کنم. هربار که مشتریان با رضایت فروشگاه را ترک می‌کردند به آینده و تصمیمی که گرفته بودم امیدوارتر می‌شدم. حالا مردم شهر کاشان، من و فروشگاهم را می‌شناختند و در بسیاری از شهرهای کشور عوامل فروش من را در ویترین مغازه های‌شان نمایش می‌دادند. ایده زرسام توانسته بود طلا را با استفاده از نوآوری به قیمتی بسیار رقابتی و در طراحی زیبا و مدرن در اختیار مردم قرار دهد.

بعد از مدتی فعالیت بصورت غیر صنعتی به این نتیجه رسیدم که در مسیر تحقق اهدافم به ظرفیت‌هایی بیشتر از آنچه تا آن روز فرآهم کرده‌ام نیاز دارم. سال ۱۳۹۳ تصمیم به احداث کارخانه زرسام گرفتم و بعد از تامین زمین، کارخانه زرسام را در سال ۱۳۹۴ افتتاح کردم. از همان سال تا امروز با توسعه بخش‌های مختلف، کارخانه به پایگاه و محل اصلی استقرار مجموعه بزرگ زرسام تبدیل شده است. این کارخانه در طی زمان بالغ شد و ساختمان‌ها و سوله‌های تولیدی بنا به نیاز به آن اضافه شده است درباره بنیانگذار زرسام.

photo2
ZarSam-Moslehi-768x536

گردهمایی همکاران کارخانه کاشان در شهریور ۱۴۰۰

مسیر پیش رو

ما در زرسام کالایی تولید می‌کنیم که نمونه آن در هیچ کشوری تولید نمی‌شود. این محصول صنعتی است اما حاصل هنر، ذوق و کارِ دستِ هنرمندان ایرانی است. امروز کالای تولید شده در زرسام در سراسر کشور مشتریان وفادار دارد و تعدای از علاقه‌مندان با الگو گیری از محصولات و تکنولوژی ما اقدام به تولید محصولات مشابه کرده‌اند. وقتی به این مسیر پر فراز و نشیب نگاه می کنم، حرکت پر انگیزه و جسور یک جوان پرشور را می‌بینم که با بلند پروازی و ماجراجویی راه خودش رو از مسیر سنتی خانواده جدا کرده تا با ترکیب آرزوهای خود و روش‌های سنتی، نتیجه متفاوتی را رقم بزند.

 

حالا زرسام دوران بلوغ خود را سپری می کند، به ثبات رسیده و موتور محرک سایر کسب و کارهای شخصی من است. زرسام در گام بعدی نیاز به توسعه دارد اما نه با دخالت مستقیم من. در حال حاضر زرسام آمادگی دارد تا مسیر طی شده را با سایرین به اشتراک بگذارد. تا از زیر ساخت‌های این کسب و کار در مسیر موفقیت استفاده کنند درباره بنیانگذار زرسام.

فیلتر بر اساس شهر محصول
زرسام | کشف دوباره طلا
فیلتر بر اساس شهر محصول
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زرسام | کشف دوباره طلا